O městě

Hradec Králové

Těžko hledat člověka, který by pochyboval o tom, že Hradec Králové je skutečně dobré místo pro život a studium. Toto prastaré lidské sídlo na soutoku řek Labe a Orlice se totiž přes staletí vyprofilovalo do podoby krásného a příjemného města s historickým jádrem, spoustou moderní architektury a příjemnými zelenými a obytnými zónami. Ne nadarmo si Hradec už v meziválečné době vysloužil označení Salon republiky a je dodnes pravidelným vítězem soutěží o místo s nejvyšší kvalitou života v České republice.
Urbanistika, vyhlášená fakultní nemocnice a v zásadě bezproblémová doprava po městě však nejsou jediným argumentem ve prospěch Hradce.

Okolí města

Krásné okolí

Za zmínku stojí i okolí, protože dvě ze tří nejlepších přírodních lokalit v Česku jsou právě v Královehradeckém kraji. Máme na mysli Český ráj a Krkonoše (třetí perlou je Šumava na česko-bavorských hranicích).

Pokud se vám v rovinatém Hradci zasteskne po skalních městech případně opravdových horách, vše je pohodlně dostupné i v rámci jednodenního výletu ze skvostného autobusového terminálu.

Kulturní bonusy

Vyhlášené kulturní zajímavosti

Z bonusů Hradce ještě třeba zmínit vyhlášené Klicperovo divadlo, jedinečné Kotěrovo muzeum a spoustu sportovních příležitostí a aktivit včetně přítomnosti extraligového hokejového klubu. Čilý kulturní, církevní, sportovní a akademický život se v Hradci snoubí s relativním klidem a pro mnohé příjemnou rozlohou, kdy vlastně kamkoliv můžete dojít pěšky. Protože i u nás platí staré Ciceronovo variatio delectat, změnu a rozptýlení můžete čas od času hledat třeba v nedalekých Pardubicích nebo se vydat na západ do 100km vzdálené Prahy. Ujišťujeme vás, že ať se vydáte kamkoliv, tak se do našeho města v srdci Evropy budete rádi vracet…